• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1610
  • Dodano: 2021-06-07 / 14:29
  • Komentarzy: 2

  "Wypadł" z drogi... miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

  "Wypadł" z drogi... miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

  (KPP Krapkowice)

  W miniony weekend krapkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Samochód, którym jechał 42-latek zatrzymał się na barierze energochłonnej. Jak się okazało, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  W sobotę, tuż po północy, oficer dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rozwadzy. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

  Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 42-letni kierujący osobowym volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzył w barierę energochłonną, znak drogowy oraz przydrożną lampę oświetleniową. Dodatkowo, lampa ta przechylając się, naruszyła przebiegającą w tym miejscu linię wysokiego napięcia.

  W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Jak się szybko okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W samochodzie, oprócz kierowcy, znajdował się 29-letni pasażer, który również był nietrzeźwy. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

  42-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności, musi się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

  Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-08 09:39:18 [185.127.20.*] id:1613755  
  Pedro: Napisał postów [8228], status [VIP] Reputacja
  Odebranie prawka zapijaczonej mordzie nic nie znaczy niestety.

  Nick:
  Treść:
  2021-06-07 17:41:19 [188.147.35.*] id:1613718  
  rage366: Napisał postów [104], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Powinni zabierać auto, wtedy by się nauczyli.

  Nick:
  Treść: