• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1508
  • Dodano: 2021-06-08 / 19:50
  • Komentarzy: 2

  Podopieczni Domu Nadziei chcą wyjść na "rowerowy spacer". Poszukiwani darczyńcy rowerów

  Podopieczni Domu Nadziei chcą wyjść na "rowerowy spacer". Poszukiwani darczyńcy rowerów

  (Fot. Dżacheć)

  Osoby dotknięte kryzysem bezdomności mogą w Domu Nadziei znaleźć nie tylko pomoc materialną, ale także psychologiczną i duchową. Wolontariusze chcą zabrać podopiecznych na rower. Trwa zbiórka sprzętu.


  Wykluczenie społeczne to nie wyrok, a celem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Bezdomnym, Ubogim oraz Wykluczonym Społecznie "NADZIEJA" jest nie tylko doraźna pomoc, ale też umożliwienie godnego funkcjonowania w życiu.

  Nie mają domu, nie mają bliskich, ale nie muszą zostać pozostawieni sami sobie. Opolscy Bezdomni i Samotni są wokół nas, czasem bardzo blisko. Liczą na naszą pomoc i chcą żyć normalnie, dlatego powstała inicjatywa wycieczek rowerowych jednak jest jeden problem - potrzeba rowerów!

  Już w sierpniu 2020 roku dom zapełnił się osobami potrzebującymi, wolontariuszami, a także pracownikami na etacie, którzy wykonują niezbędne prace (przygotowanie posiłków, wydawanie ubrań, świadczenie pomocy socjalnej i terapeutycznej).

  - Jeśli macie w swoich domach niepotrzebne rowery, nie wiecie, co z nimi zrobić, żal Wam je wyrzucić, są sprawne lub na tyle sprawne, że po drobnej naprawie mogłyby nadal jeździć i chcielibyście, żeby przyniosły jeszcze komuś radość jest ku temu fantastyczna okazja. 19. czerwca nasi Podopieczni wyjeżdżają wraz z nami na swój pierwszy wspólny rowerowy spacer. Przekażcie Im te rowery. Chcemy, aby były to wyprawy cykliczne i aby połączyć je przykładowo ze sprzątaniem lasu. Czekamy na Waszą pomoc jak zawsze z ogromną nadzieją -
  Otwórzcie po raz kolejny drzwi kolejnemu dobru - czytamy na stronie na Facebooku.

  - Pierwsza wycieczka odbędzie się w już przyszłym tygodniu. Na nią zapisanych jest około 12 osób. Docelowo planujemy mieć 15 rowerów. W tej chwili mamy dwa rowery, wiem jeszcze że ma dotrzeć do nas trzeci. Mimo to, jeśli chcielibyśmy zaopatrzyć grupę w sprzęt to potrzeba by było około 15 takich rowerów. Sprzęt można dostarczać do siedziby Stowarzyszenia na ulicę Książąt Opolskich 44 - mówi nam pan Mariusz, który trzyma pieczę nad potrzebującymi.

  Nasz rozmówca wskazuje, że na wycieczki chcą jeździć głównie osoby dorosłe, jednak można dostarczyć również "mniejsze rozmiary" rowerów, bo niektórzy podopieczni są niscy.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-08 22:29:08 [194.29.183.*] id:1613788  
  KK 35947: Napisał postów [2148], status [Szycha] Reputacja
  Może wynająć te miejskie, może sponsor albo cuś...

  Nick:
  Treść:
  2021-06-08 21:33:58 [37.248.211.*] id:1613783  
  Polpha: Napisał postów [8291], status [VIP] Reputacja
  Cyganie mają w cholerę naszych rowerów. Do nich się zgłoście

  Nick:
  Treść: