• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6919
  • Dodano: 2021-06-06 / 15:29
  • Komentarzy: 0

  Biegacze zmierzyli się z bardzo trudną trasą w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

  Malownicza trasa biegowa prowadziła przez lasy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Na pokonanie zawodów zdecydowała się ponad setka biegaczy.


  W niedzielę 6 czerwca miłośnicy biegania terenowego spotkali się na "Xtream Półmaraton Stobrawski". Po raz pierwszy od dawna organizatorzy zdecydowali się na wspólny start zapisanych zawodników.

  Trasa biegu wiodła przez lasy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, za wsią Dąbrówka Łubniańska i nie należała do tych zwykłych leśnych tras. Biegacze biegali w otoczeniu polodowcowych wydm, po nierównym terenie z wieloma wzniesieniami.

  Nieco ponad 46 minut potrzebowali najszybsi zawodnicy na dystansie około 11 kilometrów biegu. Najszybciej z wyzwaniem poradził sobie Michał Czupkiewicz z Rajsport Active plasując się przed Marcinem Klisiem oraz Marcinem Hrycajem (Klub Biegowy Odra Opole). Wśród kobiet najszybciej ten dystans pokonała Monika Ilnicka (Wieczorne Bieganie w Opolu), a tuż za nią na podium stanęły Ania Gajdeczka oraz Małgorzata Bobrowska.

  Mateusz Świerczek został zwycięzcą półmaratonu. Zaraz za nim drugie i trzecie miejsca zajęli Rafał Kargól i Marek Grunt. Wśród pań niepokonana była Rzeczycka Małgorzata, zaraz za nią Lilianna Milińska i Krzyzowska Aleksandra.

  Warto wspomnieć, że na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego występuje około 100 pól wydmowych osiągających do 30 m wysokości i kilka kilometrów długości. Organizatorzy zapewnili oczywiście, by biegacze nie naruszali naturalnego środowiska.

  Zdjęcie (1/90)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".