• Wyświetleń: 1664
    • Dodano: 2021-06-06 / 08:44

Gwardia Opole kończy ligowe zmagania na piątym miejscu

Opolanie wygrali w bezpośrednim starciu z MKS-em Kalisz 28:26.

Dobre zakończenie podopiecznych Rafała Kuptela. W bezpośredniej walce o piąte miejsce w tabeli, Gwardia Opole pokonała MKS Kalisz.

Spotkanie w Stegu Arenie, warto zaznaczyć że w końcu przy udziale publiczności, zaczęło się od trafienia Mateusza Jankowskiego, choć goście szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Mecz miał wyrównany przebieg lecz jedynie do stanu 7:7, gdyż potem na trzy bramki przewagi odskoczyli Kaliszanie, którzy utrzymali ją aż do końca połowy, wygrywając 12:15.

Po zmianie stron, Opolanie przez pierwsze kilka minut nadal mieli problemy, by odrobić straty z pierwszej odsłony. Dopiero w 42 minucie udało się doprowadzić do remisu, a chwile później Michał Lemaniak trafił na 20:19, wyprowadzając na chwilowe prowadzenie Gwardzistów. Do końca spotkanie było w napięciu, a sam wynik na styku, gdyż gospodarze tracili i szybko odzyskiwali przewagę. Ostatecznie udało się wygrać dwoma trafieniami, a ostatnią bramkę w sezonie 2020/2021 zdobył Jankowski, zapewniając piąte miejsce w PGNiG Superligi.