• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 26106
  • Dodano: 2021-06-05 / 13:42
  • Komentarzy: 0

  Około pół tysiąca biegaczy na Biegu Nyskim!

  Wyczekiwany przez miłośników biegania Bieg Nyski za nami. W zawodach na dystansie dziesięciu kilometrów wzięło udział około pół tysiąca osób.


  Formuła dzisiejszego biegu została lekko zmieniona ze względu na pandemię, jednak nie przeszkodziło to cieszyć się z biegu osobom, które zdecydowały się na udział. Warto dodać, że w roku ubiegłym Bieg Nyski musiał zostać odwołany z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z dużą liczbą zakażeń koronawirusem.

  - Mimo tego, że tegoroczna edycja jest inna, ze względu na pandemię to zwyciężymy i mocno wierzymy, że w 2022 roku pobiegniemy w normalnych warunkach ze wspólnym startem itd., bo to całe piękno i urok biegów masowych. Ze względu na brak startu wspólnego, start odbywa się będzie między godziną 10:00 a 14:00. Ostatni Zawodnicy na mecie spodziewani są o 15:30. O 16:00 odbędzie się losowanie nagród oraz zakończenie wydarzenia - zapowiadają organizatorzy.

  Pierwszych trzech zawodników potrzebowało niespełna 35 minut, by pokonać trasę biegu, która przebiegała po wale Jeziora Nyskiego. Warto wspomnieć, że warunki pogodowe do współzawodnictwa nie były idealne dla osób walczących o miejsca na podium. - Słońce i wysoka temperatura jest fajne, ale do relaksu. Najlepiej biega mi się w chłodne dni - przyznaje jeden z uczestników biegu.

  Na trasie zawodów znalazły się zarówno osoby rywalizujące ze sobą na różnej rangi zawodach, jak też amatorzy czy biegacze z dziećmi w wózkach. - Cieszę się, że w końcu możemy rywalizować na trasie, że wracamy do normalności. Brakowało mi wydarzeń sportowych, a dziś widać, że każdy jest głodny tej atmosfery - mówi Katarzyna, uczestniczka biegu.

  Zdjęcie (1/75)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".