Zobacz takze
Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".





















22 czerwca
Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA
13 czerwca
Pojechał pomóc po zderzeniu z dzikiem. Zginął w tragicznym wypadku z udziałem pijanego kierowcy
11 czerwca
Nysa żegna 9-letniego Natana. Tragiczny wypadek zabrał ojca i syna
9 czerwca
Wyjątkowe bliźniaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum
30 maja
Burza nad powiatem strzeleckim. Uszkodzone dachy w Balcarzowicach, utrudnienia na A4
29 maja
Mieszkańcy Opola poszukiwani listami gończymi
18 czerwca
Odznaczenia państwowe i honorowe wręczone w Opolu
SławomirSzota: Napisał postów [1], status [żółtodziób]
Jak na razie jest mało danych odnośnie tego wypadku. Ze zdjęć oraz opisu "ciężarówka wyprzedzała rowerzystkę, która skręciła w lewo" wygląda jakby rowerzystka nadjechała od strony Groszowic, i tuż za przejazdem chciała zjechać na "ścieżkę pieszo-rowerową" znajdującą się po lewej stronie. (przy okazji znalazła się zapewne " w martwym polu widzenia" kierowcy ciężarówki, który w tym wypadku był zapewne bez szans, pewnie bez winy, ale będzie żył "do końca dni swoich" z moralnym obciążeniem Lewoskręt jest manewrem bardzo niebezpiecznym dla rowerzystów, dlatego (zgodnie z przepisami) NIE MA OBOWIĄZKU "KORZYSTANIA" Z TAKICH ŚCIEŻEK, gdyż nie można na nie bezpiecznie wjechać. Powszechna propaganda, że "jak jest ścieżka, to trzeba jechać ścieżką" jest w wielu wypadkach szkodliwa i nie oparta o przepisy (i zdrowy rozsądek) Choć może się to komuś nie spodobać, to grupa kierowców (mam nadzieję stale malejąca) którzy uwielbiają pouczać rowerzystów i wpędzać ich na "ścieżki rowerowe" jest moralnie współwinna podobnym wypadkom. Miejsca w Opolu gdzie kierowcy, niezgodnie z prawem wganiają rowerzystów na ścieżki: -ul.Kościuszki- kontrapas i pas rowerowy to nie żadna ścieżka i rowerzysta może poruszać się nią tylko w określonym kierunku- jeżeli jadę ulicą Kościuszki rowerem to mam jechać po prawej stronie jezdni, zgodnie z zasadą ruchu prawostronnego. - ul.Spychalskiego przed mostem na kanale Ulgi- "ścieżka" pojawia się po lewej stronie lecz nie ma możliwości bezpiecznego zjechania na nią- zawsze tą "ścieżkę" ignoruję i jadę po prawej jezdnią i na drogę dla rowerów wjeżdżam dopiero przy Niemodlińskiej. - ul.Armii Krajowej - jadąc od dworca PKP rowerzysta nie ma właściwie szans na bezpieczne przejechanie na ścieżkę biegnącą po lewej stronie jezdni, dodatkowo jeżeli udaje się w stronę NWK czy Grudzic to taki manewr nie ma sensu - musiałby dwukrotnie przekraczać ruchliwą jezdnię. -Nowa "ścieżka" przy 1-Maja (tu jadąc prawidłowo po prawej stronie, ignorując "ścieżkę" biegnącą po lewej zostałem ostatnio "obtrąbiony" przez niedouczonego kierowcę autobusu MZK) I przykładów takich ulic jeszcze by się trochę znalazło. ----------- I jeszcze jedno: nachalnie propaguje się używanie kasków - (kaski na rowerze nie są obowiązkowe i przy tym wypadku kask raczej by nie pomógł) a w ogóle nie promuje się używania lusterek wstecznych, a lusterko w wielu przypadkach autentycznie ratuje życie lub zdrowie.