• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2008
  • Dodano: 2021-07-02 / 15:05
  • Komentarzy: 1

  Stadion Opolskich Olimpijczyków ma już oświetlenie. Teraz trwa remont nawierzchni

  (Fot. Dżacheć)

  Stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu przechodzi gruntowny remont. Trwa wymiana nawierzchni, wcześniej zamontowano nowe oświetlenie. Na czas wakacji biegacze muszą korzystać z innych obiektów.


  Łącznie pół miliona złotych samorząd dołoży miastu do naprawy nawierzchni tartanowych oraz zakupu urządzeń i sprzętu lekkoatletycznego. Przez wakacje nie będzie można korzystać z obiektu. Koszt prac, które zostaną przeprowadzone na obiekcie to blisko 1,8 mln złotych brutto.

  Miasto Opole zwróciło się do samorządu województwa z prośbą o wsparcie finansowe w na modernizację Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Ta modernizacja to m.in. na wymiana tartanu, ułożenie nowej wierzchniej warstwy bieżni wraz z rozbiegami, rzutniami i skoczniami oraz zakup sprzętu lekkoatletycznego, spełniającego niezbędne wymogi do uzyskania licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sejmik pozytywnie odpowiedział na wniosek władz Opola i postanowił przekazać a ten cel pół miliona złotych. - Z tej kwoty 200 tysięcy złotych przeznaczone jest na naprawę nawierzchni tartanowych, zaś 300 tysięcy zł na zakup urządzeń i sprzętu lekkoatletycznego - mówił wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

  - Zależy nam, aby stolica województwa miała obiekty, którymi będzie mógł szczycić się cały region, ale przede wszystkim zależy nam, aby nasi mieszkań uprawiający sport mogli to robić w bezpiecznych i komfortowych warunkach - mówi marszałek Andrzej Buła.

  W związku z prowadzonymi pracami stadion na pewno będzie niedostępny dla mieszkańców w czasie wakacji.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-03 14:08:20 [5.173.116.*] id:1615308  
  ASek: Napisał postów [1227], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  A jakich mamy olimpijczyków w Opolskim?

  Nick:
  Treść: