• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5080
  • Dodano: 2021-06-08 / 07:03
  • Komentarzy: 1

  Zmienia się organizacja ruchu w rejonie ulicy Wojska Polskiego

  (Fot. Dżacheć)

  Dwa miesiące utrudnień czeka mieszkańców ulicy Wojska Polskiego w Opolu. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest postępem prac w rejonie budowy Centrum Przesiadkowego Opole-Zachodnie.


  Miejski Zarząd Dróg poinformował o zmianie organizacji ruchu w rejonie prac przy Centrum Przesiadkowym Opole-Zachód. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od wtorku 8 czerwca, a utrudnienia dla kierowców potrwają około dwóch miesięcy.

  - We wtorek 8 czerwca o godzinie 8.00 zmieni się organizacja ruchu na ulicy Wojska Polskiego między wiaduktem a przystankiem autobusowym "Wojska Polskiego - Dworzec Zachodni". Droga na tym odcinku będzie jednokierunkowa w stronę ulicy Niemodlińskiej. Z uwagi na prace, nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Niemodlińskiej w ulicę Wojska Polskiego, a ruch w kierunku Prószkowa będzie odbywał się ulicą Prószkowską. Zmiany mają związek z budową włączenia w budowane centrum przesiadkowe. Utrudnienia potrwają 2 miesiące - poinformował Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Inwestycja warta 11 milionów złotych to trzecie w Opolu Centrum Przesiadkowe, dzięki któremu w naszym mieście wzmocni się rola transportu publicznego oraz zmniejszy się stopień wykorzystywania samochodów osobowych, co z kolei wpłynie na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, hałasu i skali zatłoczenia ulic miejskich oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-08 09:02:28 [217.173.195.*] id:1613750  
  wojtasoks: Napisał postów [9276], status [VIP] Reputacja
  Wczoraj był 7 czerwca i wczoraj już ta organizacja ruchu funkcjonowała...

  Nick:
  Treść: