• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2730
  • Dodano: 2021-06-01 / 09:47
  • Komentarzy: 2

  Potrącenie rowerzystki na trasie Świerczów-Miejsce. Lądował śmigłowiec LPR

  Potrącenie rowerzystki na trasie Świerczów-Miejsce. Lądował śmigłowiec LPR
   <i>(Fot. KPP Namysłów)</i>

  (Fot. KPP Namysłów)

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek rano w powiecie namysłowskim. Kierujący busem potrącił jadącą drogą rowerzystkę.


  We wtorek 1 czerwca o godzinie 8.24 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na Drodze Wojewódzkiej nr 454 w powiecie namysłowskim. Na miejsce wypadku zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  - Policjanci z Namysłowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na trasie DW454, pomiędzy miejscowościami Świerczów-Miejsce. Przed godziną 9.00 doszło do potrącenia rowerzystki, którą z poważnymi obrażeniami ciała, do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi z uczestników zdarzenia, kierowca busa był trzeźwy. Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i o rozważną jazdę. Rutyna jest złym doradcą na drodze - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie.

  Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów "dwóch kółek" o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę. - Rowerzysta czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, minimalizującej uszkodzenia ciała w przypadku wypadku drogowego. Kierowcy samochodów osobowych często nie zauważają jednośladów przy zmianie pasa ruchu i niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach, a także wymuszają pierwszeństwo przejazdu - informuje policja.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-01 13:46:09 [80.49.52.*] id:1613431  
  Bodziulla: Napisał postów [1173], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Szacunku nie ma i nie będzie względem siebie...wystarczy popatrzeć na pseudo Niemców, Holendrów, Anglików jak tutaj jeżdżą a tam się już boją i liczą euro!!!!

  Nick:
  Treść:
  2021-06-01 13:19:15 [89.67.19.*] id:1613416  
  DonPedro69: Napisał postów [7112], status [VIP] Reputacja
  A czy ta droga przypadkiem dalej w kier. Namysłowa nie jest zamknięta? Zmniejszony ruch, to pewnie spało się za kierownicą, albo smartaczem bawiło. A tu zonk! Problem w tym, że trudno to udowodnić.

  Nick:
  Treść: