• Dodano: 2021-05-31 / 06:31

Polonia Nysa żegna się z 3 ligą.

(Fot. kspolonianysa.pl)

Nawet remis na własnym boisku nie utrzymał szans Polonistów na utrzymanie.

Niestety, to już koniec walki Polonistów o byt w trzeciej lidze. Mimo remisu ze Ślężą Wrocław 3:3, zwycięstwo Piasta Żmigród nad ROW-em Rybnik przypieczętowało spadek Nysan do IV ligi. Samo spotkanie z zespołem z Dolnego Śląska, było bardzo emocjonujące. Pierwszego gola w meczu zdobyli goście, za sprawą Huberta Muszyńskiego. Prowadzenie podwyższyli jeszcze w 24 minucie, lecz udało się Polonistom zdobyć gola kontaktowego i do przerwy wynik brzmiał 1:2. Po zmianie stron lepsi byli gospodarze, co udokumentowali dwoma bramkami Kacpra Dudy, dzięki czemu zawodnicy z Nysy mogli się cieszyć z prowadzenia w tym spotkaniu. Niestety, w ostatnich fragmentach spotkania, Ślężan było stać na ostatnie tchnienie i za sprawą Muszyńskiego wyrównali na 3:3, ustalając wynik spotkania.

Spadek Polonii przyćmił spotkanie derbowe między Stalą Brzeg a MKS-em Kluczbork. Obie ekipy walczą w środku tabeli, lecz stawką był prestiż na Opolszczyźnie. W pierwszej połowie lepszą drużyną byli goście, co udokumentowali dwoma bramkami, Nataniela Szota oraz Bartosza Włodarczyka. Druga część była bardziej wyrównana, a Stal było stać na jedynie jedną bramkę, w wykonaniu Dominika Bronisławskiego.