• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2321
  • Dodano: 2021-05-28 / 19:30
  • Komentarzy: 1

  W Komendzie Miejskiej PSP w Opolu uczczono Dzień Strażaka

  (Fot. KM PSP Opole)

  Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie i zdrowie. Ostatnio obchodzili swoje święto, a uroczyste obchody w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu odbyły się w piątek 28 maja.


  Strażacy stawiają przed sobą co raz to nowe wyzwania, po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej ratować życie ludzkie. W piątek 28 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

  Jest to szczególny dzień dla naszej formacji ze względu na awanse w stopniach służbowych funkcjonariuszy oraz przyznawanie medali i odznaczeń wyjątkowo zasłużonym strażakom. Rangę uroczystości podnieśli zaproszeni goście: Opolski Komendant Wojewódzki PSP Pan st. bryg. Krzysztof Kędryk, zastępca Prezydenta Miasta Opola Pan Przemysław Zych, członek zarządu powiatu opolskiego Pan Krzysztof Wysdak jak również szefowie służb współpracujących z KM PSP, prezesi zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP oraz burmistrzowie i wójtowie.

  Podczas obchodów awanse w stopniach otrzymało 40 funkcjonariuszy. Odznaczeniami i medalami wyróżnionych zostało 14 funkcjonariuszy. Czterem jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych zostały uroczyście wręczone decyzje o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

  W trakcie przemówień zaproszonych gości, wielokrotnie dziękowano strażakom i pracownikom cywilnym realizującym zadania w ramach struktur PSP za niestrudzoną postawę i ofiarną służbę w czasach epidemii oraz podczas ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. Jest dziś oficjalnym świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-28 21:26:13 [176.98.119.*] id:1613294  
  yockerr: Napisał postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Najlepsze życzenia dla strażaków Komendy Miejskiej i ich Komendanta!

  Nick:
  Treść: