• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3614
  • Dodano: 2021-05-29 / 11:04
  • Komentarzy: 0

  Miały lecieć do Tunezji, okazało się, że mają kwarantannę. Interwencja Straży Granicznej

  (Fot. Straż Graniczna)

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili kolejne przypadki złamania kwarantanny domowej. Turystki nie dość, że nie poleciały do ciepłych krajów, to otrzymały mandat.


  Wczoraj (27 maja) małoletnia obywatelka Polski wraz z matką stawiły się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Dżerby (Tunezja). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na 8-latkę sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. W dniu kontroli dziewczynce pozostało jeszcze 7 dni do jej zakończenia. Opiekunka prawna dziecka nie dopełniła obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez córkę, za co zgodnie z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie dziecka na pokład samolotu, w związku z czym obie zrezygnowały z lotu.

  Z podobnymi konsekwencjami spotkała się dzisiaj rano obywatelka Polski wybierająca się do Wielkiej Brytanii. Ona również złamała zasady przebywania na kwarantannie. Kobieta nie opuściła terytorium Polski i dodatkowo została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

  Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania jednostki Policji.

  Mając na uwadze zbliżający się sezon wakacyjny, Straż Graniczna apeluje, aby osoby planujące podróż zagraniczną upewniły się, czy nie został nałożony na nie obowiązek odbycia izolacji domowej lub kwarantanny. Ponadto przypominamy, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".