• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1918
  • Dodano: 2021-05-29 / 09:00
  • Komentarzy: 3
  • Materiał partnera

  Lot przez ocean - które miasta warto odwiedzić w USA?

  Lot przez ocean - które miasta warto odwiedzić w USA?
  Stany Zjednoczone od lat przyciągają pasjonatów niezwykłej historii tego kraju, turystów spragnionych niesamowitych i jedynych w swoim rodzaju widoków oraz ludzi, którym marzy się słynny amerykański sen. Poszczególne stany mają inne ukształtowanie terenu, atrakcje turystyczne oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Od czego więc zacząć zdobywanie USA?

  Jak twierdzą osoby, które tam mieszkają lub były w Stanach Zjednoczonych przynajmniej raz, Ameryka ma niemal wszystko. Są tam piękne jeziora, dostęp do oceanu, rzeki, góry oraz pustynie i kaniony, każdy więc znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Co więcej, możliwe jest np. wykąpanie się w jeziorze, a chwilę później wspięcie na ośnieżone szczyty lokalnych gór. Mimo to miasta wciąż przyciągają największą liczbę odwiedzających - fanów filmów i seriali tam kręconych, spragnionych zabawy w kasynach lub wielkiego świata, gdzie na ulicy spotkać można słynnego aktora prowadzącego gorącą dyskusję z projektantem mody i przysłuchującego się temu muzyka.


  Blichtr i gwiazdy czy ciężka praca i pokora?


  Popularnym kierunkiem wyjazdów, również w przypadku turystów z Polski, jest Los Angeles. Drugie miasto pod względem liczby mieszkańców kusi odwiedzających ciekawym położeniem i ogromnymi możliwościami. Jest centrum rozrywki, a także mediów i sportu. To tu powstają najbardziej znane programy telewizyjne, organizowane są wycieczki po studiach nagraniowych, na własne oczy można zobaczyć największych aktorów i aktorki. Jeśli uda się porozmawiać z kimś z branży, z pewnością powie, na czym naprawdę polega aktorstwo. Zwiedzając Kalifornię, nie wolno pominąć San Francisco, miasta o niezwykłym położeniu i ukształtowaniu. Jedyne w swoim rodzaje tramwaje dzielnie pokonują nierówności ulic. Warto zobaczyć piękne mosty i zwiedzić robiące niesamowite wrażenie więzienie Alcatraz. Bogata oferta połączeń lotniczych na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/do-USA-US/ pozwoli wybrać dogodny termin i miejsce wylotu, aby móc zobaczyć to wszystko na własne oczy.


  Miasta, które zmieniły historię i wciąż oddziałują na teraźniejszość


  Lecąc do Stanów Zjednoczonych, z pewnością warto odwiedzić jedno z bardziej polskich miast, czyli Chicago. To tutaj w przeszłości najczęściej osiedlali się polscy emigranci. Dziś jest tam znacznie mniej Polaków, ale wciąż widać ich wpływ na rozwój lokalnej społeczności - kwitnie biznes i nauka, a największe firmy oraz centra badawcze mają swoje siedziby. Na liście miejsc wartych odwiedzenia nie może zabraknąć Nowego Jorku, który jest znany jako miasto, które ma największy wpływ na dzieje finansowe i gospodarcze świata. Znajdują się tutaj siedziby ważnych stowarzyszeń, takich jak na przykład Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ta metropolia jest znana też z licznych seriali, które sprawiają, że człowiek ma ochotę przejść się głównymi ulicami miasta i na własne oczy zobaczyć najważniejsze miejsca z planów filmowych. Jeśli szukamy w Stanach egzotyki, również nie poczujemy się zawiedzeni. Miłośnicy plaż, tropikalnej roślinności, drinków z palemkami i pysznego jedzenie powinni polecieć do Miami.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-29 12:30:50 [5.173.48.*] id:1613305  
  tippmann: Napisał postów [6913], status [VIP] Reputacja
  usa to czosnek wymieszany z murzyńskim smrodem

  Nick:
  Treść:
  2021-05-29 09:26:43 [31.60.16.*] id:1613299  
  Polpha: Napisał postów [8453], status [VIP] Reputacja
  Bez wątpienia NYC

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-05-29 11:33:55 [185.127.20.*] id:1613304  
  Jerry: Napisał postów [3788], status [VIP] Reputacja
  Masz rację:-)