• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1153
  • Dodano: 2021-05-27 / 15:20
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymani za kierowanie pod wpływem alkoholu

  Zatrzymani za kierowanie pod wpływem alkoholu

  (KPP Krapkowice)

  Na przełomie kilku ostatnich dni krapkowiccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Strzeleczki. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kierował osobowym fordem. Z kolei inny mężczyzna wsiadł za kierownicę nie tylko nietrzeźwy ale i bez uprawnień. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

  Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg lekceważą przepisy i stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

  W ostatnim czasie krapkowiccy policjanci zatrzymali trzech kierujących na tzw. podwójnym gazie. Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 45. Tam policjanci z krapkowickiej drogówki wchodzący w skład grupy "SPEED" patrolując tę trasę, zauważyli kierującego seatem, który jechał z prędkością blisko 150 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Jak się szybko okazało był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili policjanci, 59-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je już wcześniej za jazdę po alkoholu.

  Drugi zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna brał udział w kolizji, do której doszło we wtorek (25.05) na autostradzie A4. 44-latek kierując osobową skodą był poszkodowanym w zaistniałym zdarzeniu, jednak jak się szybko okazało był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

  Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany 26 maja w Steblowie, mieszkaniec gminy Strzeleczki. 59-letni mężczyzna kierując osobowym fordem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

  Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".