• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 913
  • Dodano: 2021-05-27 / 16:30
  • Komentarzy: 0

  Strażacy włączyli się do akcji "Szanuj Życie - Bezpieczna DK94"

  Strażacy włączyli się do akcji "Szanuj Życie - Bezpieczna DK94"
   <i>(Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)</i>

  (Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)

  "Szanuj Życie - Bezpieczna DK94" to działania zainicjowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mające na celu przeciwdziałanie agresywnym i niebezpiecznym zachowaniom na drodze krajowej nr 94 przebiegającej przez województwa: dolnośląskie, opolski, śląskie i małopolskie.


  To właśnie w tych województwach patrole z zespołów SPEED w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach będą patrolować drogę krajową nr 94.

  Podczas akcji, kierowcy będą poddani kontrolom związanym przede wszystkich z przestrzeganiem obowiązujących przepisów w zakresie limitu prędkości na danym odcinku drogi oraz nieprawidłowym wykonaniem manewru wyprzedzania.

  Na drodze krajowej nr 94 będą również przeprowadzane działania edukacyjno-profilaktyczne wśród kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Strażacy oraz ratownicy medyczni z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej będą szkolić i przypominać kierowcom podstawowe czynności na miejscu wypadku oraz zasady związane z resuscytacją krążeniowo - oddechową. Ponadto celem akcji jest przełamanie bariery psychologicznej w kontekście lęku przed podjęciem działań medycznych w stosunku do osoby z brakiem funkcji życiowych oraz podniesienie umiejętności w dziedzinie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

  Kierowcy na specjalnie przygotowanych fantomach będą mogli doskonalić umiejętności praktyczne związane z ratownictwem medycznym podczas zdarzeń drogowych opierając się o doświadczenie i wiedzę ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

  Uczestnicy krótkiego szkolenia otrzymają od partnerów akcji drobne upominki.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".