• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1214
  • Dodano: 2021-05-26 / 13:12
  • Komentarzy: 0

  Wojewoda Sławomir Kłosowski odwiedził Dom Samotnej Matki

  Wojewoda Sławomir Kłosowski odwiedził Dom Samotnej Matki
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Dziecka, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski odwiedził opolski Dom Samotnej Matki. Mamy otrzymały słodki upominek, a dzieci prezenty.


  Wojewoda opolski odwiedził Dom Samotnej Matki w Opolu, by podzielić się słodyczami z mamami oraz drobiazgami dla ich dzieci. Do tego domu trafiają rodziny w trudnych sytuacjach, to kobiety które doświadczyły przemocy, lub nie mają gdzie się podziać ze swoim dzieckiem.

  - To miejsce, w którym brzmi głośno słowo mama. Dzisiaj to spotkanie tutaj z paniami pokazuje, że rzeczywiście to jest to miejsce wybrane jak najtrafniej. Tu są kobiety po przejściach i kobiety których życie stanęło w dużej mierze pod znakiem zapytania, one szukają w tej chwili swojej szansy. Również te dzieci mają gdzie być w tej trudnej życiowej sytuacji, mają gdzie mieszkać. Na osłodę dnia codziennego daruję kosz słodyczy i prezent dla dzieci z okazji zbliżającego się ich dnia. Widać teraz tę radość wypisaną na twarzach i w oczach dzieci - mówił Sławomir Kłosowski.

  - Nasz Dom Matki i Dziecka za cel działalności obrał sobie zapewnienie samotnym i zagubionym kobietom oraz ich dzieciom, także nienarodzonym, schronienia, w którym poczują się rozumiane i bezpieczne. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc jak największej grupie kobiet i dzieci, w szczególności w odnalezieniu sensu życia i swojego miejsca na ziemi - mówi dyrektor, siostra Marianna i dodaje, że tutaj samotne mamy mogą czuć się bezpiecznie.

  W sumie w Domu przebywa 13 osób - 4 rodziny. Są wolne jeszcze 3 pokoje, do których Dom może jeszcze przyjąć osoby w trudnej sytuacji. Docelowo będzie mogło w ośrodku przebywać 12 rodzin.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".