• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2285
  • Dodano: 2021-05-24 / 19:24
  • Komentarzy: 2

  Dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km/h. 29-latek stracił swoje uprawnienia

  (KPP Brzeg)

  Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość - zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonał się o tym 29-latek, którzy na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał ponad 100 km/h.

  Podczas sobotniej służby funkcjonariusze z brzeskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości m.in. w miejscach, w których Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazuje, że kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. W ten sposób weryfikują naniesione na mapę zgłoszenia i pociągają do odpowiedzialności tych którzy łamią obowiązujące przepisy.

  Około godziny 14:00, na trasie Łukowice Brzeskie - Bierzów na drodze wojewódzkiej 403, policjanci prowadzili pomiar ręcznym miernikiem prędkości. Wówczas namierzyli kierowcę bwm, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 29-letni obywatel Holandii w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na trzy najbliższe miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem karnym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-25 08:35:41 [80.253.213.*] id:1613112  
  SekO: Napisał postów [675], status [rozpisany/na] Reputacja
  Jak już to BMW a nie "BWM", ale ok... Mieszkańcy Niemiec (również rodowici Polacy) czy też Holandii, doskonale wiedzą, że w Polsce można śmiało jeździć bezkarnie. Widzę to często podczas wypadów w okolice Zgorzelca. Tam na blachach niemieckich czy też holenderskich jeżdżą jak im się żywnie podoba. Natomiast jak tylko przekroczymy granicę, momentalnie następuje CUD :P

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-05-25 11:53:12 [80.49.53.*] id:1613126  
  Bodziulla: Napisał postów [1719], status [Szycha] Reputacja
  Masz rację w Niemczech czy to w innym kraju nasze Polskie spece już zachowują się inaczej.Przez pewien czas jeździłem i widziałem jak zachowują się nasze buraki z Polski...na stacji jeszcze pozostaje siano w butach, przekraczają granicę inne mentalność (dlatego już nie tankuję przed przejściami granicznymi). Nadal pozostaje świadomość, że w POlsce może a tam nie...takim jesteśmy snobistycznym, buraczanym narodem. Za małe są kary a tam jak zapłaci najniższe 100 to już go boli....