• Dodano: 2021-05-24 / 07:44

MKS wygrywa derby z Polonią Nysa

(Fot. mkskluczbork.pl)

Do Brzegu natomiast przyjechał pewny awansu Ruch Chorzów.

Polonia Nysa w coraz gorszej sytuacji. Zeszłoroczny zwycięzca Wojewódzkiego Pucharu Polski jest coraz bliższy spadku do czwartej ligi. W 32 kolejce mierzyli się z innym przedstawicielem Opolszczyzny - MKS-em Kluczbork, na własnym boisku. Już w siedemnastej minucie to właśnie goście wyszli na prowadzenie, za sprawą Norberta Jaszczaka. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Kluczborka strzelili swoje wszystkie bramki. W 23 minucie trafił Kamil Nykiel, a potem parę minut przed przerwą bramkę dorzucił Lucjan Zieliński. Gospodarzy stać jedynie było na honorowe trafienie Adama Setki i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:3.

W Brzegu natomiast odbyło się spotkanie, które bardzo ekscytowało nie tylko kibiców Stali. Do miasta bowiem przyjeżdżał legendarny klub - Ruch Chorzów, który jest pewny już awansu do drugiej ligi. To właśnie goście byli faworytem spotkania i oni otworzyli wynik meczu, za sprawą Michała Biskupa. Jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie, dzięki Michałowi Mokrzyckiemu, który po zmianie stron jeszcze pewnie wykorzystał rzut karny. Stał było stać na jedynie jedną bramkę - a strzelił ją Jakub Banach w 60 minucie.

Stal Brzeg 1-3 Ruch Chorzów