• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4924
  • Dodano: 2021-05-23 / 11:30
  • Komentarzy: 2

  Zatrzymano transport drewna

  (Fot. WITD Opole)

  Przeprowadzona w środę przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrola wykazała nieprawidłowości co do masy ładunku.


  Kontrola pojazdów przewożących drewno, po raz kolejny wykazała, że przepisy dotyczące masy pojazdów i dopuszczalnych nacisków osi nie są przez przewoźników respektowane przy tego rodzaju ładunkach.

  - Przewoźnik, mając możliwość prawidłowego załadunku drewna, opierając się na wyliczeniach tabeli przeliczeniowej mas właściwych dla poszczególnych gatunków drewna oraz masy własnej pojazdów, zlekceważył dobrą praktykę w tym zakresie i załadował ilość drewna, która jednoznacznie wskazywała na przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej - informuje opolski oddział WITD.

  Wynik kontroli przeprowadzonej 19 maja w Osowcu, przez inspektorów z opolskiego Oddziału WITD, był jednoznaczny - kilkutonowe przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Przedsiębiorcy, za takie zachowanie grozi kara pieniężna w wysokości 5000 zł. Kierowca natomiast został ukarany mandatem karnym a dodatkowo przed dalszą podróżą musiał pojazd częściowo rozładować.

  Jak wskazują funkcjonariusze opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, zjawisko przeładowanych busów i ciężarówek nasiliło się na Opolszczyźnie. To prowadzi do niszczenia dróg, stwarzania zagrożenia na drodze, a także jest nielegalną konkurencją.

  Przeciążone busy stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym, są przejawem nieuczciwej konkurencji i niszczą drogi. Niestety przeciążone pojazdy wciąż poruszają się po polskich drogach. Niektórzy przewoźnicy wskazują, że "przeładowany" transport się po prostu opłaca.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-23 16:26:22 [83.7.216.*] id:1613049  
  Gaz: Napisał postów [5306], status [VIP] Reputacja
  Nacisk drewna n a mózg trola Tuska i jego kolegów co rozkradli kase z Amber Gold.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-05-24 16:23:38 [178.43.246.*] id:1613087  
  kgb14: Napisał postów [5382], status [VIP] Reputacja
  a to było przed tym jak 76 baniek PiS wydal na nieistniejace wybory kopertowe czy później ? A może to jak kasę z OFE opodatkowali i zagarnęli PiS barcie w wierze ....czy jak ojca na drobne wydatki ojca Tadeusza przekazali ...gubię siew datach -- Może mi to jakoś ułożysz chronologicznie :) ?