• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4616
  • Dodano: 2021-05-23 / 11:30
  • Komentarzy: 2

  Zatrzymano transport drewna

  (Fot. WITD Opole)

  Przeprowadzona w środę przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrola wykazała nieprawidłowości co do masy ładunku.


  Kontrola pojazdów przewożących drewno, po raz kolejny wykazała, że przepisy dotyczące masy pojazdów i dopuszczalnych nacisków osi nie są przez przewoźników respektowane przy tego rodzaju ładunkach.

  - Przewoźnik, mając możliwość prawidłowego załadunku drewna, opierając się na wyliczeniach tabeli przeliczeniowej mas właściwych dla poszczególnych gatunków drewna oraz masy własnej pojazdów, zlekceważył dobrą praktykę w tym zakresie i załadował ilość drewna, która jednoznacznie wskazywała na przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej - informuje opolski oddział WITD.

  Wynik kontroli przeprowadzonej 19 maja w Osowcu, przez inspektorów z opolskiego Oddziału WITD, był jednoznaczny - kilkutonowe przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Przedsiębiorcy, za takie zachowanie grozi kara pieniężna w wysokości 5000 zł. Kierowca natomiast został ukarany mandatem karnym a dodatkowo przed dalszą podróżą musiał pojazd częściowo rozładować.

  Jak wskazują funkcjonariusze opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, zjawisko przeładowanych busów i ciężarówek nasiliło się na Opolszczyźnie. To prowadzi do niszczenia dróg, stwarzania zagrożenia na drodze, a także jest nielegalną konkurencją.

  Przeciążone busy stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym, są przejawem nieuczciwej konkurencji i niszczą drogi. Niestety przeciążone pojazdy wciąż poruszają się po polskich drogach. Niektórzy przewoźnicy wskazują, że "przeładowany" transport się po prostu opłaca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-23 16:26:22 [83.7.216.*] id:1613049  
  Gaz: Napisał postów [4811], status [VIP] Reputacja
  Nacisk drewna n a mózg trola Tuska i jego kolegów co rozkradli kase z Amber Gold.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-05-24 16:23:38 [178.43.246.*] id:1613087  
  kgb14: Napisał postów [5357], status [VIP] Reputacja
  a to było przed tym jak 76 baniek PiS wydal na nieistniejace wybory kopertowe czy później ? A może to jak kasę z OFE opodatkowali i zagarnęli PiS barcie w wierze ....czy jak ojca na drobne wydatki ojca Tadeusza przekazali ...gubię siew datach -- Może mi to jakoś ułożysz chronologicznie :) ?