• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 2295
  • Dodano: 2021-05-22 / 09:14
  • Komentarzy: 0

  Kolejarz pewnie wygrywa w Niemczech

  Kolejarz pewnie wygrywa w Niemczech

  (Fot. Dżacheć)

  Opolanie wygrali w Landshut różnicą 18 oczek.

  W zagranicznej rywalizacji, między Trans MF Landshut Devils a Kolejarzem Opole, goście chcieli utrzymać dobrą formę z zeszłego spotkania i pojechać po drugie zwycięstwo w tym sezonie.

  Początek nie był łatwy. Niemiecki zespół postawił bardzo trudne warunki przyjezdnym, co ukazywał również rezultat, wynoszący po 4 biegach 12:12. Kluczowe okazały się być dwa kolejne biegi, które Opolanie wygrali podwójnie, odskakując na osiem oczek.

  Dynamikę spotkania zaburzyły rzadko spotykane zdarzenia w żużlu. Najpierw przez pomyłkę kierownika zawodnicy przejechali aż pięć okrążeń, a potem nastąpiła awaria pulpitu.

  Podczas dalszych przejazdów, scenariusz nie zmienił się aż do samego końca i już po 13 kolejce było wiadomo, że Kolejarz wróci z Niemiec z punktami. Ostatecznie, po wyścigach premiowanych, Opolanie wygrali z Landshut 54:36, a najwięcej punktów w zespole z Polski zdobył Oskar Polis, bo aż trzynaście.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".