• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2657
  • Dodano: 2021-05-22 / 09:04
  • Komentarzy: 0

  Dziś obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Uczniowie "Małej Dwójki" manifestowali przed szkołą

  Najpierw w ramach lekcji plastyki oraz przyrody dzieci wykonały swój baner związany z tematem obrony zwierząt. W piątek uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu wyszli przed budynek manifestować w obronie praw zwierząt.


  22 maja 1997 roku największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w naszym kraju zorganizowana przez Klub Gaja zakończyła się sukcesem. Parlament uchwalił ustawę o ochronie zwierząt . Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Praw Zwierząt.

  Kolorowy pochód uczniów z klas 2b i 2d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu odbył się w piątek. Transparenty dzieci szykowały na lekcjach plastyki i przyrody. Wszystko po to, by manifestować w obronie praw zwierząt. Uczniowie samodzielnie wykonali transparenty i hasła, a w ramach lekcji dzieci przespacerowały się wokół szkoły zwracając uwagę na to, że to ludzie zabierają głos w imieniu zwierząt.

  - W szkole często rozmawiamy o zwierzętach, o tym, żeby im pomagać, żeby być wrażliwym na ich potrzeby. Mamy nawet w planie lekcji zajęcia pod tytułem "zwierzaki". Nasza wychowawczyni przekazuje nam bardzo dużo informacji o tym jak pomagać. Na lekcjach przygotowywaliśmy swój plakat, rodzice zbierali patyki, żeby go przyczepić i na pierwszej lekcji w piątek poszliśmy całą klasą na mały spacer. Dużo osób nam machało, uśmiechali się do nas, a niektórzy nawet krzyczeli "Jesteśmy z wami". To było miłe - mówi Wojciech, uczeń klasy 2B.

  Jako istoty żywe i zdolne odczuwać cierpienie powinny być traktowane tak, aby tego cierpienia nie odczuwały. Pamiętajmy o tym każdego dnia.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. Hanna Wiśniewska)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".