• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1276
  • Dodano: 2021-05-19 / 15:14
  • Komentarzy: 1

  Jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy

  Jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy

  (KPP Olesno)

  Zatrzymane prawo jazdy, wysoka grzywna i punkty karne to konsekwencje nadmiernej prędkości. Olescy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który w obszarze zabudowanym jechał ponad dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

  We wtorek (18 maja) w godzinach popołudniowych policjanci oleskiej drogówki patrolujący krajową "jedenastkę" namierzyli w miejscowości Grodzisko kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 30 letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego na obowiązującej "pięćdziesiątce" pędził z prędkością 112 km/h.

  30-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi, a w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów za kierownicę będzie mógł wsiąść dopiero za trzy miesiące.

  Przypominamy!

  Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-19 15:27:42 [89.67.13.*] id:1612907  
  DonPedro69: Napisał postów [7895], status [VIP] Reputacja
  I dobrze mu tak!

  Nick:
  Treść: