• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 733
  • Dodano: 2021-05-19 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Wiosna tuż tuż

  Znasz te poranki, kiedy słońce z radością przebija się przez zasłonięte jeszcze żaluzje, a wczesne wstawanie boli jakoś mniej niż zwykle? Coraz dłuższe dni nastrajają Cię pozytywnie, a wzrastające temperatury pozwalają porzucić grube, zimowe kurtki i masywne buty na rzecz lżejszych, bardziej stylowych ubrań, w których czujesz się atrakcyjniej? Najwyższa pora wybudzić się z zimowego snu, zaprzestać jak najszybszego powrotu ze szkoły lub pracy do domu, aby w nim schować się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Wiosna tuż tuż, dlatego chcemy przedstawić Ci podstawową to-do list z sugestiami, co zrobić, aby najbliższe miesiące stały się jeszcze bardziej wyjątkowe. Podążaj za naszymi wskazówkami, a uśmiech nie będzie schodził Ci z twarzy!

  Rozpocznij dzień od kawy na świeżym powietrzu
  Ze względu na liczne obowiązki, niecodziennie będziesz mieć możliwość, aby rozpocząć dzień od długiego wylegiwania się w łóżku lub innej formy relaksu. Aby uczynić trudne poranki mniej dewastującymi, spróbuj zaczynać je od wypicia kawy lub herbaty na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy usiądziesz na kilka minut w ukochanym ogrodzie czy na balkonie - świeże powietrze oraz promienie słoneczne napełnią Cię energią na cały dzień. Warto praktykować ten zwyczaj nawet kosztem wstawania o kilka minut wcześniej!

  Wybierz się na wycieczkę rowerową
  Doskonałym sprzymierzeńcem w korzystaniu z wiosennego ciepła jest rower. Nawet, jeśli Twój własny od wielu lat stoi zakurzony w garażu, przypomnij sobie, jak wielką przyjemność mogą sprawić Ci najpierw krótkie, a później coraz dłuższe wypady rowerowe. Wybierz się na wycieczkę i odkryj miejsca w okolicy, o których istnieniu wciąż nie masz pojęcia. A jeśli z jakiegoś powodu nie czerpiesz przyjemności z jazdy na rowerze, wypróbuj innych form aktywności fizycznej - wiosna to także świetna pora na rolki, bieganie lub treningi w ogrodzie. Przekonaj się, że ćwiczenia na świeżym powietrzu spowodują buzowanie endorfin w Twoim organizmie.

  Przyprowadź wiosnę do swojego domu
  Kwitnące wiśnie, forsycje, konwalie, bez oraz inne gatunki roślin przyciągających swoim zapachem oraz przepięknym wyglądem sprawiają, że wiosna to najpiękniejsza, najbardziej wyjątkowa pora roku. Nie zamykaj się w domu, lecz jak najczęściej wychodź na spacery w poszukiwaniu coraz świeższych oznak wiosny i wracaj do niego z pachnącymi bukietami. Taka szansa zdarza się tylko raz w roku, więc nie zaprzepaść jej!

  Tej wiosny zatrzymaj się na chwilę i pozwól sobie na czerpanie przyjemności z małych, niejednokrotnie oczywistych rzeczy. Niech pozytywna energia wypełni Cię i doda sił do pracy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".