• Dodano: 2021-05-17 / 09:10

Efektowne zwycięstwo Stali Brzeg

(Fot. Stal Brzeg)

Nysanie bezbramkowo remisują na wyjeździe, a MKS przegrywa na własnym boisku.

Znakomite spotkanie Brzeżan! W spotkaniu z ostatnią drużyną ligi - Polonią-Stal Świdnica, Stal zaaplikowała aż sześć bramek, tracąc przy tym jedynie dwie bramki. Wynik otworzył w 8 minucie Michał Kuriata a goście jeszcze do przerwy trafiali jeszcze dwukrotnie, za sprawą Konrada Andrzejczaka oraz Mateusza Dychusa. Goście po zmianie stron zdobyli trafienie, lecz nie poszli za ciosem, a tracili kolejne bramki. Z rzutu karnego w 64 minucie podwyższył Andrzejczak, który jeszcze przed końcem meczu skompletował hattricka. Kilka minut przed końcem Świdniczanie trafili po raz drugi, lecz na 2:6 wynik zdążył ustalić Dawid Kamiński.

Bezbramkowo zakończyło się spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim. Walcząca o utrzymanie Polonia Nysa, mimo zdobycia punktu z wyżej notowanym rywalem, ma coraz mniejsze na utrzymanie, gdyż strata do bezpiecznej lokaty wynosi już osiem oczek. Porażki doznał MKS, który na własnym boisku uległ 1:3 z Rekordem Bielsko-Biała. Honorową bramkę, w ostatnich minutach meczu zdobył Norbert Jaszczak.