• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1533
  • Dodano: 2021-05-12 / 17:43
  • Komentarzy: 0

  Pijany 36-latek, bez uprawnień - zatrzymany na DW 426

  Pijany 36-latek, bez uprawnień - zatrzymany na DW 426

  (Opolska Policja)

  Wzorową postawą wykazał się jeden z policjantów strzeleckiej komendy. W trakcie jazdy na służbę zauważył na drodze wojewódzkiej 426 fiata, który poruszał się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o tym policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Po chwili kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że 36-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę, co udowodnił jeden z funkcjonariuszy strzeleckiej komendy. Mundurowy jadąc we poniedziałkowe południe na służbę zauważył na drodze wojewódzkiej 426 pojazd, który poruszał się całą szerokością jezdni. Niezwłocznie powiadomił o tym policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, z którymi na co dzień pełni służbę. Już po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej.

  Kierowcą fiata okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych ustalono, że mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promilu alkoholu w jego organizmie.

  Kierowca fiata odpowie za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie nim pomimo braku uprawnień. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".