• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2801
  • Dodano: 2021-05-10 / 14:00
  • Komentarzy: 1

  W koszarach opolskiej Brygady Logistycznej trwa kwalifikacja do zawodowej służby

  (Fot. Dżacheć)

  W koszarach 10 Brygady Logistycznej w Opolu trwa rekrutacja do zawodowej służby wojskowej. Kandydaci musieli wykazać się dziś siłą i wytrzymałością. Praca czeka tylko na najlepszych.


  Ponad pięćdziesięciu kandydatów do zawodowej służby wojskowej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej stawiło się na kwalifikacje w dniu 10 maja 2021 roku. Ochotników czekał egzamin ze sprawności fizycznej oraz rozmowa indywidualna. Kandydaci, którzy wiążą swoją przyszłość ze służbą w wojsku mieli dziś pole do popisu.

  Przyszli zawodowi żołnierze musieli wykazać się dziś wiedzą ogólną, ale głównie siłą i wytrzymałością. Było podciąganie, pompki i bieg na 3 kilometry. Z wysportowanymi kandydatami rywalizowały z niemniejszą zawziętością również panie. Rekruterzy podkreślają, że nie ma tutaj taryfy ulgowej.

  - To osoby, które już wcześniej przeszły szkolenie, zdecydowana większość ma za sobą też przysięgę. Te osoby po przejściu szkolenia przygotowawczego złożyły wszystkie niezbędne dokumenty, a przed nimi rozmowa kwalifikacyjna, egzamin z WF-u czy znajomości ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych - mówi kpt. Piotr Płuciennik z 10 Brygady Logistycznej.

  Kiedy kandydaci otrzymają pozytywną ocenę z zadań fizycznych, będą mogli spotkać się z komisją rekrutacyjną. Podczas rozmowy ochotnicy odpowiadali na pytania dotyczące motywacji do służby wojskowej, posiadanego wykształcenia, doświadczenia zawodowego oraz zainteresowań. Oprócz sprawdzianu sprawności fizycznej kandydaci zostali również poddani sprawdzeniu wiedzy ogólnej z Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych z dnia 11 września 2003r., Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych oraz Regulaminu Musztry.

  Bardzo cenione przez komisję było posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami ciężarowymi, pojazdami specjalnymi czy doświadczenie związane z obsługą pojazdów mechanicznych. Na podstawie zebranych dokumentów oraz wyników rozmowy, komisja dokonywała oceny kandydatów i jeśli była pozytywna przedstawiała propozycję dotyczącą objęcia konkretnego stanowiska służbowego w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej ale też na stanowiska służbowe dyslokowane w Opolu, Krośnie Odrzańskim oraz Puszczy Mariańskiej.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-10 14:20:40 [146.185.28.*] id:1612424  
  Drifter001: Napisał postów [444], status [maniak] Reputacja
  Dopinguje :-) !!!!! Od stycznia sam przyszykowuje się by dać radę spełnić wymagania niezbędne do przejścia selekcji do GROM/FORMOZA itp. Ale z kompasu itp. rezygnuje, a Survival zacznę jak fizycznie już będę gotowy. Cholera nielekko półmaratony z 25kg w upały widzę.. NA mrozie w krótkim rękawku przez ponad godzinę relax, ale upały to teraz w myślach Wyzwanie dla mnie jest...

  Nick:
  Treść: