• Wyświetleń: 2109
    • Dodano: 2021-05-10 / 09:01

UNI Opole zwycięzcą 1 ligi kobiet!

Czwarte spotkanie ze Stalą Mielec wygrały mimo dużego zmęczenia

Pięć lat. Tyle trwała droga UNI Opole od 2 ligi do Ekstraklasy siatkówki kobiecej. Kwintesencją i zamknięciem rozdziału ligowej rywalizacji na drugim szczeblu rozgrywek było czwarte spotkanie ze Stalą Mielec.

Lecz po sobotnim boju, niedzielne spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które z łatwością przebijały się przez opolską obronę. Podopieczne Nicoli Vettoriego zdołały w pierwszym secie doprowadzić do stanu po 19, lecz ostatecznie przegrały do 25:21.

Drugi set to było spokojne prowadzenie przyjezdnych od początku do końca. Szczególnie brylowała Oliwia Sieradzka, która ciągnęła wyczerpane UNI, co nie raz było widoczne podczas spotkania. Ostatecznie, odsłona skończyła się do dwudziestu i tym samym rezultatem skończył się set numer trzy, który był prawdziwym rollercoasterem, gdyż mimo wysokiego prowadzenia Stali, to zawodniczki z Opola okazały się lepsze.

W jak się później okazało ostatnim secie sezonu 2020/2021, Opolanki, mimo małych problemów, kontrolowały przebieg wydarzeń i wygrywając czwartą odsłonę 25:21 a ostatecznie 3:1 jak i w meczu tak i w całej rywalizacji, mogły się cieszyć z wygranej ligi, dzięki czemu w przypadku pozytywnego rozpatrzenia audytu, będziemy mogli je oglądać w Tauron Lidze w przyszłym sezonie.

2021-05-10 12:00:26 [89.64.38.*] id:1612418
    Mario1: Napisał postów [1132], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Bravo dziewczyny jesteście Mega,powodzenia w Tauron Lidze.

2021-05-10 11:03:50 [217.173.195.*] id:1612413
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja