• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2057
  • Dodano: 2021-05-09 / 18:43
  • Komentarzy: 0

  Pożar stodoły w Łanach. W akcji 13 zastępów straży

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)

  13 zastępów straży pożarnej interweniowało w Łanach. Przed godziną 11:00 doszło tam do pożaru stodoły. Niestety budynku nie udało się uratować przed całkowitym spaleniem.


  Informacja o pojawieniu się ognia w stodole w miejscowości Łany wpłynęła do służb ratunkowych w niedzielę 9 maja kilka minut przed godziną 11.00. Początkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży, jednak bardzo szybko dosyłano kolejne jednostki z uwagi na bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Sytuacji nie ułatwiał silny wiatr, z którym zmagano się na całej Opolszczyźnie.

  W sumie do działań zadysponowano aż 13 zastępów straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu oraz OSP Łany, OSP KSRG Cisek, OSP Dzielnica, OSP Polska Cerekiew, OSP Przewóz, OSP Miejsce Odrzańskie oraz OSP Roszowicki Las. Strażakom udało się opanować sytuację i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zabudowania gospodarcze.

  Dach stodoły został całkowicie zniszczony. Na szczęście na skutek pożaru nikt nie został poszkodowany. Dokładne przyczyny i okoliczności pojawienia się ognia nie są znane, będzie to badać policja.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".