• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7798
  • Dodano: 2021-05-16 / 14:50
  • Komentarzy: 0

  Po weekendzie nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Armii Krajowej

  (Fot. MZD Opole)

  W związku z postępem prac przy budowie Centrum Przesiadkowego Opole-Główne zmieni się organizacja ruchu na ulicy Armii Krajowej w rejonie wiaduktu Żołnierzy Wyklętych.


  Od poniedziałku 17 maja zmienia się organizacja ruchu na ulicy Armii Krajowej w rejonie wiaduktu Żołnierzy Wyklętych. Zamknięty będzie chodnik na odcinku od Polskiej Spółki Gazownictwa do wjazdu na budowę centrum przesiadkowego Opole Główne. Nie będzie też dojścia do ulicy Armii Krajowej chodnikiem między garażami policji a wjazdem na wiadukt.

  Wyłączona będzie też część miejsc parkingowych pod wiaduktem od strony dworca PKP taka organizacja ruchu może potrwać do początku lipca.

  Centrum przesiadkowe przy dworcu kolejowym Opole Główne powstaje w ramach unijnego projektu "Czas na przesiadkę w Aglomeracji Opolskiej". Jego liderem jest samorząd Opola, a partnerami samorządy Krapkowic, Prószkowa, Dobrzenia Wielkiego oraz Gogolina. Cały projekt wart jest 60,5 miliona złotych, z czego teraz unijne dofinansowanie wynosi 40 milionów 552 tysiące złotych. Jego zakończenie przewiduje się na jesień przyszłego roku.

  Prace związane z budową Centrum Przesiadkowego w miejscu dawnego dworca PKS rozpoczęły się w styczniu 2020 roku. Początek prac nie należał do najłatwiejszych dla ekipy rozbiórkowej. Na początku obserwowaliśmy rozbiórkę zapamiętanych przez większość Opolan pawilonów handlowych, wiat przystankowych i płyty dawnego Dworca PKS. Już podczas tych prac natrafiono na szczelinę przeciwlotniczą (którą ostatecznie zasypano) oraz dzieło Władysława Początka w dawnej poczekalni PKS. Obecne utrudnienia związane są z pogodą, która spowodowała zwolnienie prac.

  Dzięki nowemu obiektowi, pasażerowie którzy będą chcieli przesiąść się z pociągu w komunikację miejską będą mieli do tego okazję. To rozwiązanie odciąży też miasto i miejskie przystanki od prywatnej komunikacji (busów), które do tej pory z nich korzystały. Opolanie zyskają ponad 300 miejsc parkingowych. W nowoczesnym Centrum Przesiadkowym znajdzie się część usługowa i rekreacyjna z restauracjami i niewielkim pasażem handlowym.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".