• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1350
  • Dodano: 2021-05-04 / 10:16
  • Komentarzy: 2

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!

  (Fot. Archiwum)

  Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie i obchodzą dziś - 4 maja - swoje międzynarodowe święto. To doskonała okazja, by podziękować im za poświęcenie i całodobową służbę.


  "Pokazaliśmy, że jesteśmy nowoczesną, wszechstronną formacją, która jest w stanie radzić sobie nawet z najmniej spodziewanymi zagrożeniami"- napisał komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w liście do strażaków w dniu ich święta.

  Strażacy stawiają przed sobą co raz to nowe wyzwania, po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej ratować życie ludzkie. 4 maja strażacy na całym świecie obchodzą swoje święto.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. Jest dziś oficjalnym świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  - Międzynarodowy Dzień Strażaka jest dla nas wyjątkowym świętem. To szczególna okazja, aby skierować do Państwa najwyższe wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie oraz aktywną działalność zawodową i społeczną. Co roku obchodzimy nasze święto na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie oraz w wielu innych miejscach w całej Polsce. W minionym roku stan epidemiczny zmusił nas do zmiany planów. Podobnie tegoroczne uroczystości musiały zostać ograniczone. Mimo tych przeciwności nie rezygnujemy z serdecznych słów, a także podsumowań, tak potrzebnych do dalszej codziennej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej - pisze st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

  Również redakcja 24opole dołącza się do życzeń dla wszystkich strażaków.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-04 23:19:36 [185.127.22.*] id:1612213  
  Rolnikos: Napisała postów [9107], status [VIP] Reputacja
  Wasze zdrowie :)

  Nick:
  Treść:
  2021-05-04 17:01:20 [5.173.106.*] id:1612203  
  tippmann: Napisał postów [7185], status [VIP] Reputacja
  to jedyna służba godna pochwały w tym kraju,pozdrawiam OSP Chrząstowice :)

  Nick:
  Treść: