• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 944
  • Dodano: 2021-05-04 / 10:16
  • Komentarzy: 2

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!
   <i>(Fot. Archiwum)</i>

  (Fot. Archiwum)

  Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie i obchodzą dziś - 4 maja - swoje międzynarodowe święto. To doskonała okazja, by podziękować im za poświęcenie i całodobową służbę.


  "Pokazaliśmy, że jesteśmy nowoczesną, wszechstronną formacją, która jest w stanie radzić sobie nawet z najmniej spodziewanymi zagrożeniami"- napisał komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w liście do strażaków w dniu ich święta.

  Strażacy stawiają przed sobą co raz to nowe wyzwania, po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej ratować życie ludzkie. 4 maja strażacy na całym świecie obchodzą swoje święto.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. Jest dziś oficjalnym świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  - Międzynarodowy Dzień Strażaka jest dla nas wyjątkowym świętem. To szczególna okazja, aby skierować do Państwa najwyższe wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie oraz aktywną działalność zawodową i społeczną. Co roku obchodzimy nasze święto na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie oraz w wielu innych miejscach w całej Polsce. W minionym roku stan epidemiczny zmusił nas do zmiany planów. Podobnie tegoroczne uroczystości musiały zostać ograniczone. Mimo tych przeciwności nie rezygnujemy z serdecznych słów, a także podsumowań, tak potrzebnych do dalszej codziennej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej - pisze st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

  Również redakcja 24opole dołącza się do życzeń dla wszystkich strażaków.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-04 23:19:36 [185.127.22.*] id:1612213  
  Rolnikos: Napisała postów [9045], status [VIP] Reputacja
  Wasze zdrowie :)

  Nick:
  Treść:
  2021-05-04 17:01:20 [5.173.106.*] id:1612203  
  tippmann: Napisał postów [6151], status [VIP] Reputacja
  to jedyna służba godna pochwały w tym kraju,pozdrawiam OSP Chrząstowice :)

  Nick:
  Treść: