• Dodano: 2021-05-02 / 09:51

ZAKSA wygrywa Ligę Mistrzów!

(Fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Niesamowity sukces siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla

Udało się! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na tronie siatkarskiej Europy. W drodze do finału najważniejszych rozgrywek klubowych na naszym kontynencie, pokonała między innymi Zenit Kazań czy też Cucune Lube Cvitanova, a w samym rozstrzygającym spotkaniu czekał Itas Trentino.

Faworytem byli Włosi, co pokazali na początku spotkania. Jednakże, ZAKSA szybko opanowała nerwy, rozpędzając się i powoli pokazując swoje możliwości. W pewnym momencie skutecznie odskoczyli rywalom i pewnie wygrali tę partię 25:22

Druga część spotkania była bardzo podobna - prowadzenie Włochów, wyrównanie polskiej ekipy, seria punktów zdobyta tym razem po zagrywkach Kamila Semeniuka i ponowne zwycięstwo do 22.

W trzecim secie sprawdziła się zasada do trzech razy sztuka i tym razem, Trentino prowadziło już od początku do końca, częściej grając środkiem, co okazało się skuteczne na tyle, by doprowadzić do stanu 2:1 w setach.

Czwarty set to ponowne prowadzenie na początku partii Włochów. Kędzierzynianie z trudem, ale zdołali dogonić rywali i trzymali ich na tyle blisko, że doprowadzili gry na przewagę. Tam, decydującą piłkę z pola serwisowego posłał Łukasz Kaczmarek i zwycięstwo w Lidze Mistrzów po 43 latach stało się faktem. MVP finału został Aleksander Śliwka.