• Wyświetleń: 1321
    • Dodano: 2021-05-02 / 09:01

Szybkie i łatwe zwycięstwo UNI Opole w pierwszym meczu finału.

Opolanki nie dały szans w Stegu Arena Stali Mielec.

Fani AZS-u UNI Opole oczekiwali zwycięstwa ze Stalą Mielec i zawodniczki nie zawiodły. Podopieczne Nicoli Vettoriego w spotkaniu otwierającym rywalizację finałową, pokonały Stał Mielec w trzech setach.

W pierwszym secie, "Wilczyce z Opola" zagrały koncertowo. Całkowicie zdominowały rywalki po drugiej stronie siatki, znakomicie funkcjonował każdy aspekt w ich grze i zakończyły tą część gry do 16.

Kolejna odsłona spotkania to następne problemy przyjezdnych, nie tylko w kończeniu akcji, lecz także w kadrze, gdyż kontuzji nabawiła się jedna z podstawowych zawodniczek. Mieleckie siatkarki przegrywały w tym meczu już dwoma setami i nic nie wskazywało, żeby mogły jeszcze zagrozić Opolankom.

A jednak, początkowa część trzeciej partii należała właśnie do Stali, która wypracowała cztero punktową przewagę. Jednakże, dzięki swojemu doświadczeniu, na boiskowe wydarzenia reagował Vettori i UNI zdążyło wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie, zamykając ten set do 18, a sam mecz 3:0, powtarzając tym samym wynik z listopadowej rywalizacji w Stegu Arenie.