• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2728
  • Dodano: 2021-04-29 / 16:16
  • Komentarzy: 0

  W weekend w Opolu padną rekordy Polski

  W weekend w Opolu padną rekordy Polski
   <i>(Fot. PZKISW)</i>

  (Fot. PZKISW)

  Ten sport od dłuższego czasu domagał się oficjalnie rejestrowanych wyników, które weryfikowane przez odpowiedni zespół sędziowski, będą uznawane jako oficjalny rekord Polski. Zawodnicy ustanowią rekordy już podczas majowego weekendu w Opolu.


  - Nasz sport od dłuższego czasu domagał się oficjalnie rejestrowanych wyników, które weryfikowane przez odpowiedni zespół sędziowski, będą uznawane jako oficjalny rekord Polski. Jest to okazja do pokazania się tym, którzy wyspecjalizowali się w jednej dziedzinie jak np. handstand czy pull up 1rm, oraz potwierdzenia swoich umiejętności i przypieczętowania ich w sposób oficjalny. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce - podkreśla Jarosław Bulla, sportowiec, trener oraz prezes Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu.

  - Projekt będzie się rozwijał do tego stopnia że będziemy akceptować wyniki uzyskane przez zawodników podczas naszych wydarzeń oraz wydarzeń które uzyskają nasz patronat. To nam daje gwarancję że każdy wynik/rekord jest dokładnie zweryfikowany przez odpowiedni zespół sędziowski. Dodatkowo będzie możliwość zgłaszania się indywidualnie do ustanowienia nowego lub pobicia istniejącego rekordu - słyszymy.

  Z końcem roku planowane jest zorganizowanie uroczystej gali PZKISW podczas której uhonoruje się zawodników za wyniki osiągnięte w sezonie, wyróżnieni zostaną także działacze, kluby czy też wydarzenia. - Jednym słowem wszystko co zasługuje na wyróżnienie za wkład i działanie na rzecz rozwoju kalisteniki w Polsce i na świecie.

  Kalistenika to forma aktywności fizycznej polegająca wykorzystaniu tylko i wyłącznie masy własnego ciała do treningu siłowego. Celem działania Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu jest upowszechnianie, popularyzacja i podnoszenie poziomu aktywności fizycznej w Polsce i za granicą, za pomocą treningu z masą własnego ciała.

  Wydarzenie odbywa się 1 i 2 maja w Opolu. Niestety ze względu na panujące obostrzenia będzie odbywało się bez udziału publiczności. Nie mniej, relację zdjęciową oraz podsumowanie będzie można zobaczyć na naszej stronie!
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".