• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1384
  • Dodano: 2021-04-28 / 17:47
  • Komentarzy: 0

  Pożary sadzy nadal niebezpieczne

  Pożary sadzy nadal niebezpieczne
   <i>(KPP Namysłów)</i>

  (KPP Namysłów)

  Policjanci z Namysłowa patrolując miasto zauważyli na jednym z osiedli unoszący się gęsty dym i ogień. Okazało się, że w jednym z budynków pali się komin. Funkcjonariusze natychmiast zaalarmowali straż pożarną i sami ruszyli z pomocą.

  Do zdarzenia doszło we wtorek, po godzinie 20:00. Namysłowscy policjanci zauważyli ogień i gęsty dym, który wydobywał się z komina domu jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast pobiegli na posesję ostrzec mieszkańców. Od razu na miejsce wezwali również straż pożarną. Wraz z gospodarzem domu udali się do piwnicy i wygasili piec. Następnie ewakuowali wszystkich domowników na zewnątrz.

  Jak ustalili strażacy, zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie, a jej pożar mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu, a także spowodować znaczne straty materialne.

  Uważajmy, przed nami jeszcze kilka chłodnych dni. Pamiętajmy o ostrożnym i właściwym korzystaniu z różnego rodzaju systemów grzewczych. Sprawdźmy, czy wykorzystywane przez nas piecie, kominki oraz inne źródła ciepła, są sprawne i właściwie podłączone do instalacji kominowych. Każda usterka w tych urządzeniach może doprowadzić do tragedii.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".