• Autor: Julia M
  • Wyświetleń: 1332
  • Dodano: 2021-05-24 / 17:39
  • Komentarzy: 0

  Akademia Przyszłości - to niesienie mądrej pomocy

  Akademia Przyszłości - to niesienie mądrej pomocy
  Akademia Przyszłości to program działania Stowarzyszenia Wiosna - podobnie jak szerzej znana, Szlachetna Paczka. Celem działania AP jest niesienie mądrej pomocy. Działania Tutorów (czyli akademiowych opiekunów dziecka) opierają się na działaniu wolontaryjnym.

  Wbrew powszechnemu przekonaniu rodziców podopiecznych, AP to nie są darmowe korepetycje. Oczywiście, część wspólnej przygody, jeśli tego wymaga, może zahaczać o tematy związane z nauką przedmiotów szkolnych, lecz osiąganie konkretnych wyników w nauce nie jest celem samym w sobie. Ideą wolontariuszy jest niesienie "mądrej pomocy". Posiłkując się przykładem wędki i ryby - wolontariusz, poznając podopiecznego stara się mu przekazać czym jest mentalność rybaka. Tak, żeby dziecko w przyszłości było samodzielne i umiało uwierzyć w swój sukces.

  Tutorzy AP mają możliwości ciągłego doskonalenia swojego warsztatu - Stowarzyszenie WIOSNA oferuje szeroki dostęp do szkoleń, materiałów edukacyjnych, warsztatów. Np. obecnie, Wiosenni wolontariusze mają okazję szkolić się na trenerów Life Plan Academy Fundacji Marka Kamińskiego.

  Bez Darczyńcy cała wspólna przygoda nie mogłaby się udać, jest on fundatorem Indeksu Akademii Przyszłości dla dziecka. Jednak jego rola nie kończy się tylko na wykładaniu środków. Rolę Darczyńcy można by przyrównać do działania mecenasa sztuki - nie tylko wspiera on działanie artysty materialnie lecz bacznie śledzi jego postępy i angażuje się w jego historię. Tutorzy AP pozostają więc w ciągłym kontakcie z Darczyńcami, informując ich o postępach dziecka na każdym etapie wspólnej podróży.

  Oficjalnym rozpoczęciem edycji Akademii Przyszłości jest Inauguracja. To pierwsze duże wydarzenie zorganizowane dla dzieci. Wtedy mogą poczuć się jak mali studenci. Jest to wydarzenie pełne zabawy, ale także uroczystych momentów, jak np. rozdanie Indeksów Sukcesu. Każda Inauguracja ma swój unikalny motyw. W roku 2019 opolskie postawiło na bańki mydlane!

  Inauguracja odbyła się w murach Politechniki Opolskiej, w jednej z najważniejszych auli. Ta z 2019 roku będzie pamiętana jeszcze długo, szczególnie dzięki obecności rektora dr hab. inż. Lorenca - mówi koordynatorka AP, Adrianna Białek.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".