• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2833
  • Dodano: 2021-04-26 / 09:53
  • Komentarzy: 0

  Pracowita doba opolskich strażaków

  (Fot. OSP Łambinowice)

  (Fot. Kewin,Emil/Ratownictwo Opole)

  W niedzielę 25 kwietnia strażacy z województwa opolskiego interweniowali przy 20 zagrożeniach oraz 12 pożarach. Ogień wyrywał druhów do działań również nocą.


  W niedzielę 25 kwietnia na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 35 razy. Odnotowano 12 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 74 zastępy, w sile 263 strażaków.

  W Prudniku doszło do pożaru w mieszkaniu na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego. Strażacy odłączyli prąd w obiekcie, uruchomili klapy dymowe, jednocześnie przeprowadzili ewakuację 10 osób dorosłych z budynku. Następnie podano prąd gaśniczy na palące się wyposażanie wnętrza mieszkania, po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia oraz sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną. Podczas działań nie odnotowano osób poszkodowanych.

  Około godziny 18:40 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w Opolu przy ul. Feliksa Nowowiejskiego. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce stwierdzono, że pali się w jednym z pustostanów. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 2 Opole, zastęp z OSP Opole-Szczepanowice.

  Chwilę po północy interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Łambinowicach. Gaszono pożar gabarytów w miejscowości Wierzbie w powiecie nyskim.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".