• Wyświetleń: 1738
    • Dodano: 2021-04-22 / 07:25

UNI zwycięsko otwiera rywalizację w fazie play-off

Mecz w Jarosławiu był prawdziwym siatkarskim thrillerem

Od zwycięstwa rozpoczyna swoją rywalizację w fazie play-off AZS UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego w półfinale rywalizują z San Pajdą Jarosław, którą dwukrotnie pokonały w części zasadniczej, 2:3 na wyjeździe oraz w trzech setach w Stegu Arenie.

Mecz rozpoczął się podobnie jak ten z grudnia -zwycięstwem gospodyń, również po wyrównanej walce. A wszystko mogło się zakończyć szczęśliwie dla Opolanek, które w pewnym momencie miały dwupunktową przewagę, lecz popełniły zbyt dużo błędów w ataku. Siatkarki UNI odbiły to sobie w drugiej części gry, gdzie "przejechały" się po rywalkach, pozwalając im na zdobycie tylko 14 punktów.

W trzecim secie to Jarosławianki zagrały tak, jak wcześniej Opolanki, całkowicie przejmując kontrolę na boisku i wygrywając do 17. Za ciosem poszły również i w kolejnej partii, tylko że do głosu zaczęło dochodzić również i UNI, które wyrównało zarówno i wynik w czwartym secie, którego później wygrało, jak i w ogólnym stanie spotkania, doprowadzając do tie-breaka. Tam już tylko początek był "na styku", gdyż potem podopieczne Vettorriego odskoczyły rywalkom i to one prowadzą w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie zespoły zagrają już w Stegu Arenie, w najbliższą sobotę.