• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1409
  • Dodano: 2021-04-21 / 15:39
  • Komentarzy: 1

  Są wytyczne CKE dotyczące egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty

  Są wytyczne CKE dotyczące egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty

  (Fot. Archiwum)

  Egzaminy maturalne rozpoczną się w tym roku 4 maja, a egzaminy ósmoklasisty - 25 maja. Najważniejsze, nowe wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów, które przedstawiła Centralna Komisja Egzaminacyjna dotyczą szczepień, ozdrowieńców i dodatkowych list członków komisji egzaminacyjnej.


  Wielkimi krokami zbliża się egzamin maturalny, a chwilę po nim swój test wiedzy przejdą ósmoklasiści. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wytyczne dotyczące zdających oraz egzaminujących w tym roku.

  Dokument został podzielony na sześć sekcji, w których przedstawiono m.in. kto może przyjść na egzamin, kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu czy zasady korzystania z przyborów podczas egzaminów.

  Zgodnie z nowymi wytycznymi, na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu - bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19. Wymienione osoby nie mogą pojawić się na egzaminie jeśli przebywają w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama są objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

  Według zaleceń zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek. Będą musieli natomiast korzystać z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. W zaleceniach zaznaczono, że zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających. Szkoła zgodnie z nowymi wymogami nie będzie zapewniała też wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

  Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu
  na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-21 17:53:08 [31.0.54.*] id:1611616  
  Król Forum: Napisał postów [1344], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ja na usmej klasie skończyłem naukę. Jak ktoś jest mondry to nie musi się uczyć.

  Nick:
  Treść: