• Wyświetleń: 1127
    • Dodano: 2021-04-20 / 07:19

To koniec marzeń Weegree o półfinale play-off

W drugim spotkaniu w Opolu, Górnik nie dał żadnych szans gospodarzom

Kończy się przygoda Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej w fazie play-off. Niestety, w czwartym spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych musieli uznać wyższość rywalom, różnicą osiemnastu trafień.

Mecz od początku układał się pod dyktando gości. Szybko zbudowali sobie kilku punktową przewagę, którą Opolanie nie mogli przełamać. Po pierwszej kwarcie różnica wynosiła dziewięć punktów, a do przerwy została ona podwojona i raczej przebieg spotkania nie wskazywał na to, by Opolanie odrobili tak dużą stratę.

Faworyci nie zawiedli, gdyż goście już osiągnęli ponad 20 oczek przewagi i przed ostatnią odsłoną wynik brzmiał 56:78. Na otarcie łez Weegree wygrało ostatnią kwartę 25:21, lecz w całym meczu przegrali 81:99 i pożegnali się z nadziejami o awans, gdyż mimo ambitnej walki w całej rywalizacji przegrali w czterech spotkaniach z jednak faworyzowanym zespołem. Wałbrzyszanie natomiast powalczą o awans z ekipami ze Słupska, Łańcuta oraz Wrocławia.