• Wyświetleń: 1733
    • Dodano: 2021-04-18 / 14:53

Historyczna wygrana Weegree w play-offach!

Jednak okoliczności spotkania były dość nietypowe

Niespodzianka w Opolu! Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali Górnika Wałbrzych 86:84. Jednakże, mecz który miał odbyć się w sobotę w hali "akademików", zakończył się w niedzielę w... Stegu Arenie. A to wszystko za sprawą uszkodzenia kosza, podczas wsadu zawodnika rywali - Bartłomieja Ratajczaka przy stanie 33:30 dla gości. Mimo długiej próby naprawy usterki, zdecydowano że mecz zostanie przeniesiony na następny dzień do Stegu Areny.

Spotkanie zostało rozegrane od początku i tak jak zgodnie z przewidywaniami - zaczął lepiej Górnik, lecz kwartę wygrali Opolanie 24:17. Druga część gry również początkowo dobrze układała się dobrze dla gospodarzy, lecz Wałbrzyszan to mocno podrażniło i do przerwy zdołali zremisować po 39.

Po zmianie stron Opolanie ponownie odzyskali prowadzenie, lecz niedużą przewagą, co w finałowej kwarcie szybko odrobił Górnik, który w pewnym momencie prowadził 68:72 i wydawało się patrząc na grę , że to może być koniec marzeń Opolan. Na całe szczęście koszykarze Weegree wykrzesało z siebie resztki sił i po szalonej końcówce wyszarpali zwycięstwo 86:84 i przedłużyli swoje szanse na awans do następnej rundy. Czwarty mecz akademicy rozegrają w poniedziałek.