• Wyświetleń: 1493
    • Dodano: 2021-04-18 / 08:55

Zła seria Gwardzistów trwa

Opolanie po raz czwarty z rzędu nie odnieśli zwycięstwa

Forma podopiecznych Rafała Kuptela na pewno martwi opolskich kibiców. O ile zrozumiałe były porażki z hegemonami polskiego szczypiorniaka - z Wisłą Płock oraz Vive Kielce, o tyle przegrana z Pogonią Szczecin jest co najmniej niepokojąca.

Od początku widać było niepewności w grę przyjezdnych. Opolanie mieli problem przede wszystkim z wykańczaniem akcji, czego nie można powiedzieć o Pogoni, która poza początkowymi minutami kontrolowała przebieg spotkania, budując sobie przewagę. Gwardziści nie umieli znaleźć sposobu na bramkarza rywali, Antona Terekhova, przez co rzucili w pierwszych 30 minutach jedynie 7 bramek, przy szesnastu gospodarzy.

Po zmianie stron Gwardia rzuciła się do odrabiania strat, lecz przewaga była już za duża, a w bramce rywali nadal popisywał się Terekhov. Ostatecznie, Opolanie przegrali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 24-30 i tracą już do piątego MKS-u Kalisz pięć punktów. Kolejną szansę na przełamanie złej passy będą mieć już w Stegu Arenie, Górnikiem Zabrze