• Wyświetleń: 1538
    • Dodano: 2021-04-18 / 08:47

Pewne zwieńczenie rundy zasadniczej w wykonaniu UNI Opole

Siatkarki Nicoli Vettoriego wygrały z rywalkami w trzech setach

Wszystko zgodnie z przed sezonowymi założeniami. Zawodniczki UNI Opole z dużą przewagą wygrały rundę zasadniczą 1 ligi kobiet. Zwieńczeniem bardzo dobrej tej części rozgrywek był mecz na własnym parkiecie z Płomieniem Sosnowiec.

Podopieczne trenera Vettoriego szczególnie dały popis w Stegu Arenie w pierwszym secie. Siatkarki z Opola nie dały żadnych złudzeń rywalkom, wygrywając pewnie do 15. W drugim nie było już tak efektownie, mimo piorunującego początku. Przewaga powoli stopniała, lecz ostatecznie ta odsłona zakończyła się 25:20.

Trzeci set zaczął się dobrze dla przyjezdnych, które po raz pierwszy w meczu prowadziły. Przy stanie 18:15, trener Opolanek wziął przerwę, co było momentem zwrotnym tej odsłony, dzięki między innymi dobrym zagrywkom Marty Ciesiulewicz, dzięki czemu UNI odwróciło losy tej partii i zamknęło mecz w trzech setach.

Rywalkami w pierwszej rundzie fazy play-off będzie San-Pajda Jarosław w środę, na boisku przeciwnika.