• Wyświetleń: 881
  • Dodano: 2021-04-11 / 15:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czym jest rejestracja czasu pracy online?

  Rejestracja czasu pracy jest stosowana w firmach w różnych branżach, nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale także w tych mniejszych. Pracodawca ma obowiązek kontrolowania czasu pracy pracownika, który jest zarejestrowany na podstawie umowy o pracę. Rejestracja może być przeprowadzana w dowolnej formie, papierkowej czy też elektronicznej. Coraz częściej jednak i znacznie wygodniej stosuje się elektroniczną czy też online formę rejestrowania czasu pracy w danej firmie.

  Czym właściwie jest rejestrowanie czasu pracy za pomocą systemów online?


  Coraz więcej firm zdecydowało się stosować do rejestracji czasu pracy specjalne programy online, które pozwalają kontrolować oraz naliczać godziny pracy, przerw, nieobecności. Między innymi popularnym zastosowaniem takiego systemy jest rejestracja czasu pracy online na Inewi.pl. Coraz więcej osób odchodzi już od standardowego rejestrowania czasu w formie papierowej, które dosyć często prowadziło do różnych pomyłek. Natomiast czas pracy kontrolowany przez programy online nie powoduje błędów, a wręcz przeciwnie umożliwia lepsze i szybsze kontrolowanie czasu pracy poprzez zautomatyzowanie poszczególnych ich działań.


  Możemy rozróżnić dwa typy oprogramowania, które rozliczają godziny za pośrednictwem usługi online. Mianowicie ewidencja czasu pracy zwanego w skrócie ECP, a także system rejestracji czasu pracy zwany RCP. Są to narzędzia pozwalające przede wszystkim na pozyskiwanie danych związanych z naliczaniem godzin pracy poszczególnych pracowników, ich przerwy, nieobecności. Systemy zbierają informacje od pracowników i na podstawie ich generują specjalny raport przepracowanych godzin, urlopów itp. Wszystkie te dane są gromadzone automatycznie przez program online w specjalnej bazie danych. Są one na bieżące aktualizowane, dzięki czemu osoby kontrolujące stan przepracowanych godzin w firmie, zawsze posiadają aktualne dane. Programy te są również bezpieczne.


  Dlaczego rejestracja czasu pracy online jest ważna?


  Rejestracja czasu pracy online - dlaczego jest tak ważna w firmie? Przede wszystkim rejestrowanie godzin pracy za pomocą systemu RCP umożliwia gromadzenie czy też pozyskiwanie nawet szczegółowych informacji obejmujących czas przepracowanych godzin pracownika, a także jego dni kiedy to nie pracował. Oczywiście nie są to jedyne korzyści płynące z wdrożenia oprogramowania online kontrolującego czas godzin pracy. Stosując tego rodzaju systemy możemy usprawnić poszczególne procesy jednostki w danej firmie oraz poprawić jej ogólny przepływa informacji. Systemy online pozwalają na efektywniejsze zbieranie informacji, są doprecyzowane, oraz niezawodne w porównaniu do tradycyjnego zapisywania godzin pracy na papierze.


  Za pomocą systemu RCP jesteśmy w stanie automatycznie przetwarzać oraz zapisywać informacje dotyczące godzin pracy za pomocą odpowiednich metod dostępnych w oprogramowaniu. Kontrolowanie danych może odbywać się poprzez aplikację mobilną czy też stronę internetową. Dostęp więc to tego typu oprogramowania jest dostępny z każdego miejsca, gdzie jest Internet. Oczywiście istnieją też wersję lokalne programów na komputery stacjonarne czy też laptopy.


  Ewidencja czasu pracy online pobiera dane i gromadzi je w bazie danych systemu oraz cały czas oblicza godziny do przepracowania. Tutaj również pracownik może podejrzeć swoje godziny przyjść i wyjść w danym dniu czy też okresie. Natomiast menadżerowie lub osoby odpowiedzialne za rejestracje czasu pracy mają możliwość podejrzenia wszystkich godzin pracowników w danej firmie, organizacji. W związki z tym mogą oni kontrolować czas pracy, jak i również planować zadania na poszczególne dni, miesiące itp.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".