• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1874
  • Dodano: 2021-04-16 / 08:38
  • Komentarzy: 1

  Miał podłączony nielegalny emulator SCR i pękniętą tarczę. Słoweński przewoźnik zatrzymany

  Miał podłączony nielegalny emulator SCR i pękniętą tarczę. Słoweński przewoźnik zatrzymany
   <i>(Fot. KAS Opole)</i>

  (Fot. KAS Opole)

  Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej kontrola słoweńskiego przewoźnika ujawniła szereg nieprawidłowości.


  W środę 14 kwietnia inspektorzy z kędzierzyńsko - kozielskiego oddziału WITD w Opolu przeprowadzili kontrolę na Drodze Krajowej nr 45 w miejscowości Polska Cerekiew.

  Przeprowadzona kontrola słoweńskiego przewoźnika ujawniła szereg nieprawidłowości. - Podczas oględzin instalacji elektrycznej z wykorzystaniem komputera diagnostycznego, wykryto podłączenie niedozwolonego urządzenia - emulatora SCR (AdBlue). Zatrzymany do kontroli samochód ciężarowy Volvo, powinien spełniać normę Euro 5. Podłączone nielegalne urządzenie miało za zadanie symulowanie, że układ SCR działa prawidłowo. Niesprawny układ SCR powoduje, że pojazd nie spełnia określonych norm. Zastosowanie nielegalnego urządzenia - emulatora, oszukuje układ SCR. Urządzenie wysyła do sterownika silnika takie same komunikaty jak sprawnie działający SCR - tłumaczą funkcjonariusze KAS.

  Również podczas tej samej kontroli stwierdzono, że tarcza hamulcowa na przedniej osi jest pęknięta. Usterka ta została zakwalifikowana jako usterka niebezpieczna powodująca bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, na skutek czego pojazd został wycofany z ruchu drogowego, a kierowy zakazano dalszej jazdy do chwili wymiany uszkodzonej tarczy hamulcowej oraz naprawy układu oczyszczania spalin SCR.

  Zatrzymany został też dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto, kierowcę ukarano mandatami karnymi na kwotę 700 zł a od przewoźnika pobrana została kaucja w wysokości 3 000 zł na poczet przyszłej, ewentualnej kary pieniężnej.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-16 19:56:47 [194.29.183.*] id:1611389  
  KK 35947: Napisał postów [2298], status [Szycha] Reputacja
  Jakiś paprak to zamontował praktycznie na wierzchu to znaleźli po wytarganiu jednej zaślepki, gdyby to dobrze zamelinować to nic by nie znaleźli bo tester nie zdiagnozuje obecności emulatora.A za tarcze to powinni jaja urwać bo widać że to stary złachany złom.

  Nick:
  Treść: