• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2119
  • Dodano: 2021-04-15 / 12:29
  • Komentarzy: 1

  Próby przemytu nielegalnych substancji w rzeczach do skazanych

  Próby przemytu nielegalnych substancji w rzeczach do skazanych
   <i>(Fot. mjr Henryk Hoc, chor. Mateusz Mroczka)</i>

  (Fot. mjr Henryk Hoc, chor. Mateusz Mroczka)

  Jak wskazują poniższe przykłady, nie ustaje pomysłowość tych, którzy w korespondencji i paczkach na teren więzienia próbują przemycić substancje odurzające. Przykłady takich działań odnotowali ostatnio funkcjonariusze w Zakładzie Karnym w Nysie.


  Paczka odzieżowa do skazanego to nic nadzwyczajnego, chyba że jej zawartość ma służyć zupełnie do czegoś innego. Tym razem okazało się, że środkami odurzającymi nasączone były skarpety, które miał otrzymać jeden ze skazanych. Wstępne badanie próbki materiału wskazało na obecność metadonu i efedryny.

  Rozwiązywanie krzyżówek, jest rzeczą bardzo wciągającą i wręcz uzależnia, jeżeli kartki, na których wydrukowane są krzyżówki zostaną nasączone narkotykami. W wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych funkcjonariusze nyskiej jednostki dokonali sprawdzenia dwóch przesyłek listowych kierowanych do dwóch osadzonych. Okazało się, że w każdym z przypadków kartki nasączone były pochodną metamfetaminy.

  Nyskim więziennikom dzielnie pomaga czworonożny funkcjonariusz - pies specjalny. Dlatego nie było zaskoczeniem, kiedy podczas rutynowej kontroli oznaczył jedną z paczek odzieżowych. W środku znajdowała się bielizna i maskotka. Po pobraniu próbek materiału okazało się, że rzeczy nasączone są amfetaminą. Czujnego nosa psiego funkcjonariusza nie da się oszukać!  Nielegalne substancje zostały zabezpieczone i przekazane Policji, a trefne przedmioty nie trafiły do adresatów. Dyrektor jednostki w każdym z przypadków wszczął czynności wyjaśniające.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-15 14:05:57 [94.254.176.*] id:1611311  
  tippmann: Napisał postów [6144], status [VIP] Reputacja
  a jak tam nyski klawisz florian,dalej lubi obmacywać parówy

  Nick:
  Treść: