• Wyświetleń: 2239
    • Dodano: 2021-04-14 / 20:44

Polska jedzie na futsalowe EURO!

Po emocjonującym spotkaniu w Stegu Arenie podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali 8:5 Czechów

Znakomite widowisko w opolskim Okrąglaku! W ramach kwalifikacji do futsalowego EURO, Polska reprezentacja mierzyła się z Czechami na własnym parkiecie. To spotkanie decydowało o awansie do turnieju finałowego.

Mecz otworzyli niestety jednak goście - w trzeciej minucie Jan Janovsky pokonał Łukasza Błaszczyka. Polacy odpowiedzieli szybko, dzięki zawodnikowi Dremanu Opole Komprachcice - Krzysztofowi Elsnerowi, a potem zadali kolejne dwa ciosy - najpierw Michał Kubik wyprowadził na prowadzenie, a je podwyższył Michał Marek. Niestety, jeszcze przed przerwą Czesi wyrównali za sprawą Davida Drozda oraz Tomasa Koudelki.

Prowadzenie goście odzyskali w 25 minucie, lecz w odpowiedzi swoje show zaczął Sebastian Leszczak, który potrzebował kilkunastu sekund, żeby odwrócić losy spotkania. Długo utrzymywała się jedno-bramkowa przewaga Polaków, natomiast w ostatnich 240 sekundach piłka znalazła się w siatce aż czterokrotnie - trzy razy trafiali Polacy, natomiast Czesi odpowiedzieli raz i tym samym, w Stegu Arenie polscy futsaliści mogli się cieszyć z awansu do Euro 2022.

Polska - Czechy 8:5 (3:3)
    Bramki: Krzysztof Elsner 5, Michał Kubik 10, Michał Marek 12, Sebastian Leszczak 26, 26, 37 (k), 40, Tomasz Lutecki 38 - Jan Janovský 3, David Drozd 13, Tomáš Koudelka 18, Michal Seidler 25, Lukáš Rešetár 38