• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1783
  • Dodano: 2021-04-14 / 11:27
  • Komentarzy: 1

  21-latek odpowie za kradzieże, rozboje, posiadanie narkotyków, kradzież z włamaniem i pobicie

  21-latek odpowie za kradzieże, rozboje, posiadanie narkotyków, kradzież z włamaniem i pobicie

  (KPP Krapkowice)

  Policjanci ze Zdzieszowic - już następnego dnia od rozboju - zatrzymali podejrzewanego 21-latka. Śledczy przedstawili mężczyźnie łącznie siedem zarzutów. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego odpowie między innymi za kradzieże, rozboje, posiadanie narkotyków, kradzież z włamaniem i naruszenie czynności narządów ciała. Decyzją sądu trafił on na 3 miesiące do aresztu.

  14 marca, dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na terenie Zdzieszowic. Pokrzywdzony poinformował, że został napadnięty przez mężczyznę, który kilkukrotnie uderzył go pięściami w głowę, a następnie zabrał mu telefon komórkowy.

  Zdzieszowiccy śledczy rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali podejrzewanego o rozbój 21-latka. Mężczyzna ukrywał się przed mundurowymi w jednym z budynków na terenie Zdzieszowic. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie blisko 100 gramów białego proszku. Badanie narkotestem wykazało, że to amfetamina.

  Zajmujący się sprawą kryminalni, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Jak się okazało, nie były to jedyne przestępstwa, których dopuścił się 21-latek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma związek również z innym rozbojem, kradzieżą telefonów komórkowych, kradzieżą z włamaniem do domu oraz z naruszeniem czynności narządu ciała. Te zdarzenia miały miejsce we wrześniu 2020 roku oraz w lutym i marcu tego roku, na terenie Zdzieszowic. Pokrzywdzeni swoje straty łącznie wycenili na ponad 22 000 złotych.

  Zatrzymany usłyszał łącznie 7 zarzutów, do których się przyznał. Na wniosek policjantów oraz prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 21-latka na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-14 11:37:28 [176.111.138.*] id:1611243  
  Goodway: Napisał postów [38913], status [VIP] Reputacja
  bezstresowe wychowanie - wp***ol i do tapczana

  Nick:
  Treść: