• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2066
  • Dodano: 2021-04-14 / 12:33
  • Komentarzy: 0

  Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19

  Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19

  (Fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie)

  Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski tłumaczył, że do szpitala w Korfantowie będą kierowani pacjenci po 13 dobie pobytu w szpitalu covidowym i będzie się to odbywało zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami. Taki zabieg zwiększy bazę łóżkową w opolskich szpitalach dla pacjentów z koronawirusem.


  Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski prowadzi rozmowy z marszałkiem woj. opolskiego oraz prezesem Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, na temat możliwości włączenia tegoż ośrodka w walkę z epidemią, tj. adaptacji Ośrodka na tzw. pocovidowy ośrodek rehabilitacyjny. Pacjenci mieliby się pojawić w szpitalu w Korfantowie w przyszłym tygodniu.

  - Do takiego szpitala w Korfantowie będą trafiać pacjenci po 13 dobie pobytu w szpitalach frontowych, czyli covidowych. Opracowano zakres procedur do kwalifikacji takiego pacjenta. Po uzyskaniu takiej kwalifikacji, pacjent kontynuuje terapię w Korfantowie. Zasadniczym kryterium, jakie ustalili wojewódzcy konsultanci jest saturacja, czyli natlenienie krwi. Jeśli ono spadnie poniżej jakiegoś poziomu, to pacjent powinien zostać w szpitalu pierwszoliniowym, na przykład w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

  Wojewoda zapytany został o pacjentów, którzy w tym momencie korzystają w tej placówce z rehabilitacji ortopedycznej. Wskazał, że nie ma możliwości przeniesienia kontraktu dla potrzebujących takiej rehabilitacji. - Zakładamy, że ta sytuacja w którym będziemy korzystali z uprzejmości Korfantowa będzie trwała przejściowo. Będzie to okres góra czterech tygodni dlatego nie ma możliwości przeniesienia kontraktu w inne miejsce - odpowiedział Kłosowski.

  Wojewoda opolski wskazuje ponadto, że obecnie na terenie szpitali zajmującymi się pacjentami z Covid-19 jest około 100 łóżek, które zostały przeznaczone dla pacjentów spoza Opolszczyzny.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".